odwiedź nas na myspace facebook

Projekt priorytetowy 

 

„Budowa nowego budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu” realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”,  XI priorytet „Kultura i dziedzictwo kulturowe” – działania 11.3 Infrastruktura szkolnictwa artystycznego. 

wartość projektu:                                              54.546.828 PLN

wartość dofinansowania z Unii Europejskiej:  45.657.526 PLN

 

 

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, dzięki możliwościom, które posiada w zakresie aplikowania o środki finansowe na realizowane projekty, od kilku lat poszerza zakres działania w tej dziedzinie.  
Dzięki temu w istotny sposób udało się wzbogacić i uzupełnić wyposażenie wykorzystywane przez uczniów, które w szczególny sposób służy działalności kulturalnej i edukacyjnej szkoły i jest niezwykle ważnym elementem, umożliwiającym nam realizację planów dydaktycznych i koncertowych.
Na przełomie ostatnich kilku lat udało się:
pozyskać środki finansowe na zakup fortepianu koncertowego Steinway & Sons – dotacja udzielona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego, w ramach Programu Rozwój Infrastruktury Kultury w 2010 r. – obecnie wniosek w trakcie realizacji;
zakupić fortepiany z dotacji udzielonej przez  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego, w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego;
zorganizować I i II edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu (w 2008 r. i 2010 r.) – należy podkreślić, że szkoła od samego początku była głównym realizatorem tego przedsięwzięcia, które ma szansę na stałe wpisać się do kalendarza imprez kulturalnych o zasięgu międzynarodowym   
Celem konkursu jest:
- promocja młodych, utalentowanych skrzypków;
- popularyzacja twórczości XIX – wiecznego czeskiego wirtuoza – skrzypka i kompozytora H. W. Ernsta oraz wybitnego polskiego kompozytora K. Szymanowskiego, patrona naszej szkoły;
- nawiązanie do śląskich tradycji Wrocławia jako miasta trzech kultur, których elementy twórczo rozwijali obaj patroni Konkursu; 
- promowanie Wrocławia w Europie jako miasta wspierającego kulturę muzyczną;
- nadanie prestiżu miastu Wrocław, jakim cieszą się Warszawa i Poznań, poprzez wpisanie Konkursu na stałe w harmonogram imprez kulturalnych nie tylko Dolnego Śląska, ale Europy; 
- wskazanie na istotę współpracy między poszczególnymi instytucjami administracji rządowej i samorządowej, a także organizacjami non – profit;
- pośrednie wpisanie się w Program KULTURA 2007 – 2013.
Poza w/w projektami, wspieramy rokrocznie Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Karolek”, a pracownicy szkoły często jako wolontariusze uczestniczą w projektach, których inicjatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Szkole na rzecz OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Do grona osób zaangażowanych w działalność tej organizacji należą także osoby z grona pedagogicznego.  
Projekt priorytetowy 
„Budowa nowego budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu” realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”,  XI priorytet „Kultura i dziedzictwo kulturowe” – działania 11.3 Infrastruktura szkolnictwa artystycznego. 
Więcej informacji w zakładce „NOWA SZKOŁA” 
Przydatne linki:
http://www.mkidn.gov.pl
http://www.cea.art.pl/ 
http://www.poiis.mkidn.gov.pl/ 
http://www.um.wroc.pl/  

 

więcej informacji w zakładce Kronika budowy

 

 

Wrocław, dnia 28 sierpnia 2014 r. 

 

Szanowni Państwo – Drodzy Uczniowie,

 

prawie dwa lata temu, z radością mogłem przekazać niezwykle ważną dla nas wszystkich informację o wyłonieniu Wykonawcy projektu pn. „Budowa nowego budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu”

w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, XI priorytet „Kultura i dziedzictwo kulturowe”, działanie 11.3 „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”, dofinansowanego na podstawie umowy podpisanej dnia 1 października 2011 r. 

Dziś, z jeszcze większą radością, pragnę poinformować, iż budowa została zakończona. Od momentu złożenia pierwszych dokumentów, do dnia dzisiejszego, był to czas wytężonej pracy dla wielu osób, zaangażowanych we wdrożenie tego ogromnego przedsięwzięcia, które początkowo było, a dziś stało się, spełnieniem marzeń wielu osób. Jedynym elementem całości, na który jeszcze chwilę czekamy, jest zamknięcie działania związanego z zakupem wyposażenia szkoły – będzie to przysłowiowa „kropka nad i”.

Przed nami nowy rozdział w historii Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – połączenie nowoczesnej formy architektonicznej z tradycją, która jest znakiem rozpoznawczym szkoły przy Łowieckiej. Stworzenie takiej atmosfery w nowym miejscu, która podobnie jak w naszej obecnej jeszcze siedzibie, sprzyjać będzie edukacji, rozwojowi i wspieraniu talentów muzycznych. 

Jestem przekonany, że realizacja inwestycji jaką był projekt „Budowa nowego budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu”, to nowa jakość otoczenia dla uczniów i kadry szkoły, to kolejne możliwości w zakresie oferty edukacyjnej, to radość z pracy w przyjaznym i nowoczesnym miejscu. Nowa siedziba, to także nowe plany – kolejne koncerty, festiwale i konkursy, gdzie dźwięki muzyki będą miały szanse rozbrzmiewać w pięknych salach koncertowych – naszych salach koncertowych. 

W związku z tym, pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem w trakcie realizacji poszczególnych prac. Dziękuję za zaangażowanie przy wdrażaniu tego zadania, bowiem „połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. MY osiągnęliśmy ogromny sukces! 

 

                                                                                                                      Zbigniew Łuc

 

 

 

Przydatne linki:

www.pois.gov.pl

http://www.mkidn.gov.pl

 

http://www.cea.art.pl/ 

 

http://www.poiis.mkidn.gov.pl/ 

 

http://www.um.wroc.pl/ 

 

Październik 2021
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nd
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
pion muzyczny
pion ogólnokształcący

Najbliższe wydarzenia


Przydatne linki