odwiedź nas na myspace facebook

UNISON

Zespół Skrzypcowy "UNISON" - został założony w 1978r przez p. Ryszarda Stencla- skrzypka, nauczyciela i pracownika Filharmonii Wrocławskiej. Oprócz gruntownego, teoretycznego i praktycznego przygotowania może się poszczycić czterdziestodwuletnim stażem pedagogicznym oraz trzydziestosześcioletnią pracą zawodową na stanowisku koncertmistrza w  Filharmonii Wrocławskiej. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych solistów i dyrygentów. Koncertował w wielu krajach a także prowadził warsztaty dotyczące prowadzenia zespołów kameralnych i występów solistycznych. Uczestniczył  jako juror m.in.: w „Przeglądzie Muzyki Popularno-Rozrywkowej” w Jeleniej Górze.  Za swoja działalność otrzymał wiele oznaczeń i nagród m.in.: tytuł „Zasłużonego Działacza Kultury”, „Srebrny Krzyż Zasługi” oraz „Złoty Krzyż Zasługi”. Obecnie jest – oprócz bieżącej działalności pedagogicznej – długoletnim kierownikiem Sekcji Instrumentów i Gitary w  OSM i i II st. we Wrocławiu, konsultantem CEA oraz recenzentem programów nauczania w zakresie skrzypiec, orkiestry  i zespołów kameralnych. Czynnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach muzycznych oraz szkoleniach organizowanych przez CENSA.


Celem tego zespołu jest nauczanie dzieci wspólnego muzykowania, co stanowi dobry wstęp do gry w zespołach kameralnych i orkiestrze. Zespół ma w swoim repertuarze utwory o różnym charakterze, wybiegającym poza zakres programu. Młodzi wykonawcy najchętniej wykonują utwory z filmów muzycznych i musicali. W zbiorach p. Stencla jest ponad 70, przez niego opracowanych, kompozycji Gershwina, Webbera, Berlina, Joplina, McCartney'a i innych.  

Zespół „Unison” uczestniczy corocznie w wielu imprezach na rzecz miasta i regionu. "UNISON" wielokrotnie uczestniczył w imprezach organizowanych przez Władze Miasta Wrocławia, Klub Biznesmenów, Wrocławski Oddział Klubu "Rotary", Międzynarodowy Festiwal "Wratislawia Cantans".
Zespół zrealizował wraz TVP film pt. „Skrzypkowie” w reż . Wojciecha Raweckiego. Na zaproszenie Sächsisches Landtag Verwaltung wystąpił w Parlamencie Saksonii.
Z pośród wielu nagród jakie otrzymał przygotowywany przez Ryszarda Stencla zespół „Unison” należy  wspomnieć o dwukrotnym zajęciu   I miejsca na „Europees Muziekfestival voor de Jeugd Neerpelt” (Belgia) w latach 2000 i 2003 a także o zajęciu  I miejsca na Festiwalu Dziecięcych Orkiestr Smyczkowych w Nysie w roku 2004 oraz zajęciu I miejsca na III Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Orkiestr Smyczkowych w Nysie w roku 2008.

Zespół ma swoją stronę internetową: You Tube Unison - Wrocław Łowiecka OSM I i II st. oraz https://www.facebook.com/UnisonWroclawLowieckaOsmIIIiSt?fref=ts

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nd
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
pion muzyczny
pion ogólnokształcący

Najbliższe wydarzenia

popis klasy III c

2019-12-12

popis sekcyjny

2019-12-12

Przydatne linki