odwiedź nas na myspace facebook

Projekt edukacyjny o smogu

PROJEKT EDUKACYJNY "DZIECI MÓWIĄ SMOGOWI NIE!

      Tej zimy temat smogu był bardzo aktualny i rozmawiali o nim wszyscy. Stał się on pretekstem do stworzenia przez Panią Joanna Klimę, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, projektu edukacyjnego pt. „Dzieci mówią smogowi „NIE!”. Klasa 2C pracowała nad nim podczas zajęć szkolnych.
      Projekt zakładał zapoznanie dzieci z pojęciem "smogu", ustaleniem jego źródeł i zwrócenie uwagi na zagrożenia, przede wszystkim dla dzieci młodszych.
      W klasie powstał Pyłomierz a uczniowie codziennie sprawdzali poziom smogu we Wrocławiu i zaznaczali go na "klasowym urządzeniu". W projekt zaangażowali się też rodzice klasy 2c. O tym jak wyglądała praca można przeczytać tutaj  http://www.akcjamiasto.org/dzieci-mowia-smogowi-nie/
       Jednym z efektów projektu, było napisanie przez uczniów listu do Prezydenta Wrocławia z zapytaniem o działania urzędników ws. smogu. Było to doskonała okazja na wykorzystanie w praktyce zdobytych w szkole umiejętności (w klasie 2 uczniowie ćwiczą formę listu).
      Nasi uczniowie okazali się bardzo skuteczni w swoich działaniach, ponieważ ich list do Ratusza nie przeszedł bez echa. Można było ich usłyszeć w lokalnych rozgłośniach radiowych (http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/63961/Swiat-brzydnie-od-smogu-Dzieci-walcza-o-poprawe-jakosci-powietrza ).
      Najważniejszym wydarzeniem projektu okazało się zaproszenie uczniów do Prezydenta Wrocławia Pana Rafała Dutkiewicza. 10 marca klasa została przyjęta przez Prezydenta w jego gabinecie, gdzie otrzymali odpowiedzi na wszystkie postawione w liście pytania. Było to nie tylko ogromne przeżycie dla naszych uczniów ale również lekcja wychowania obywatelskiego. Przekonali się oni, że odpowiednie działania mogą doprowadzić do konkretnych reakcji, w tym wypadku, do spotkania z Prezydentem miasta i zwróceniem uwagi na problem smogu. Dzieci przygotowały w prezencie "Receptę na smog", by Prezydent Rafał Dutkiewicz pamiętał co jest dla nich najważniejsze w tej kwestii.
       Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom, a zarazem szkolnym ekspertom w temacie smogu

Zobacz również

Czerwiec 2017
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nd
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
pion muzyczny
pion ogólnokształcącyPrzydatne linki