odwiedź nas na myspace facebook

Orkiestra Symfoniczna OSM

Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej zajmuje ważne miejsce w życiu szkoły. Obecnym dyrygentem jest Marcin Grabosz. Tradycją Orkiestry są koncerty w salach Filharmonii oraz Polskiego Radia, w których akompaniuje wyróżniającym się dyplomantom. Poza tym uczestniczy w życiu muzycznym miasta i województwa. Kilkakrotnie brała udział w ramach imprez towarzyszących festiwalowi "Wratislavia Cantans". W 1995 roku Orkiestra wzięło udział w realizacji filmu "Deszczowy Żołnierz" w reż. Wiesława Staniewskiego. W kolejnych latach wielokrotnie koncertowała poza Polską , w Niemczech, Anglii.

Corocznie Orkiestra bierze udział w Festiwalu "Szalone dni muzyki", organizowanym w Warszawie przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. który przyciąga do sal koncertowych dziesiątki tysięcy słuchaczy, spragnionych muzycznych wrażeń.

W 1998 r. Orkiestra wzięła udział w XIX Przeglądzie piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, dokonując wspólnie z Beatą Rybotycką, Krystyną Tkacz, Krzysztofem Gosztyłą, Krzysztofem Kolbergerem i Chórem Akademickim Politechniki Wrocławskiej prawykonania "Mszy Polskiej" wg Ks. J. Twardowskiego, skomponowanej przez Hadriana Tabęckiego. Koncert był emitowany na antenie ogólnopolskiej.

Ważnym aspektem działalności i rozwoju jest współpraca z zagranicznymi orkiestrami i chórami- Chórem Polskiej Misji Katolickiej w Mönchengladbach, Orkiestrą Liceum im. Gutenberga w Wiesbaden, Orkiestrą Symfoniczną Szkoły Muzycznej w Hanowerze, zespołami kameralnymi i solistami związanymi z Radą Muzyczną Dolnej Saksonii z siedzibą w Hanowerze, Orkiestrą Szkoły Muzycznej i Tańca w Falun (Szwecja)., Młodzieżową Orkiestrą z Kopenhagi. Wielokrotnie również uczestniczyła w koncertach z cyklu "Filharmonia dla Młodych" w Filharmonii Wrocławskiej.

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nd
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
pion muzyczny
pion ogólnokształcącyPrzydatne linki