odwiedź nas na myspace facebook

CHÓR "Puellae Cantantes"

CHÓR "Puellae Cantantes" powstał w 1980 r. z inicjatywy Grażyny Rogali-Szczerek. Dość szybko wyszedł poza ramy szkoły i koncertuje zarówno w kraju jaki i za granicą. Przez szereg lat brał udział w imprezach towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Oratoryjno-Kantatowemu "Wratislavia Cantans", był gościem Festiwali Barbórkowych Chórów Studenckich.

Chór uświetnia wiele imprez lokalnych i ogólnopolskich, występując, między innymi w Dużym Studiu Polskiego Radia, Sali Filharmonii Wrocławskiej, Sali Teatralnej Akademii Muzycznej, Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Architektury, Katedrze Św. Marii Magdaleny, Teatrze Polskim. "Puellae Cantantes" występował również podczas wizyt Papieża Jana Pawła II, inauguracji Roku i Sezonu Artystycznego, inauguracji Roku Akademickiego, koncertów z cyklu "Absolwenci Akademii Muzycznej".

Chór brał również udział w konkursach krajowych, zdobywając wielokrotnie nagrody i wyróżnienia, między innymi: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Młodych w Neerpelt w Belgii, jest również laureatem Medalu Ministerstwa Kultury Belgii, przyznawanego zespołom, które otrzymały maksymalną liczbę punktów od międzynarodowego jury.

 Ostatnie lata to również: I miejsce w kategorii chórów żeńskich w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Oskarshamn (1998) oraz I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Pieśni Chóralnej w Katowicach (1998), przez kolejne lata otrzymywał nagrodę główną  w Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych. W maju 2006r.  Grand Prix - Statuetkę Złocistego Żagla oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Wejherowa, a także dyplom dla najlepszego  zespołu chóralnego  przyznany przez nieoficjalne Jury XIX Festiwalu powołane podczas Seminarium dla Dyrygentów na XIX Ogólnopolskim Festiwalu  Pieśni o Morzu  Wejherowie 2006. W styczniu 2007 r. chór zdobył Złotego Anioła w VIII Dolnośląskim Kolędowaniu w Świdnicy. Chór wielokrotnie podróżował do Belgii, Niemiec, Holandii, Francji, Anglii, Czech i Słowacji.

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nd
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
pion muzyczny
pion ogólnokształcącyPrzydatne linki